Ułatwienia dostępu
BUDUJEMY NOWE WARSZTATY - Nr konta bankowego budowy WTZ 94 8667 0003 0003 5510 2000 0150
Urodzona w 1982r., mieszkanka Śmigla. W zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej uczestniczy od roku 2000. Tworzy rysunki o dużej różnorodności elementów budujących obraz. Często sięga po wątek zwierząt, pojawiają się także ludzie, kobiety ubrane w kolorowe suknie. Rysunki Magdaleny posiadają charakter baśniowy i mogą posłużyć jako gotowe projekty np. materiałów, tkanin.
Urodzony w roku 1969, rodowity Kościaniak. Na Warsztaty Terapii Zajęciowej uczęszcza od 1998 roku. Tomasz to artysta, który pracuje powoli, na wszystko ma czas i długo podejmuje decyzje. Rysowane postacie ludzkie tzw. „Tomki” przedstawia w sposób bardzo dla siebie charakterystyczny: duża głowa, oczy i nos. Rysowane postacie są zawsze uśmiechnięte. Także charakterystyczne w rysunkach Tomka są zwierzęta ( „Ptoki”, „Kundle”), które przedstawiają ludzką twarz.
Urodzony w 1986r., mieszka w Barchlinie w gminie Przemęt. Uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie jest od roku 2007. Tworzenie dla Radka to możliwość wyciszenia emocji. Radosław interesuje się pożarnictwem, dlatego ten temat pojawia się często w jego rysunkach. Lubi także tworzyć prezentacje multimedialne, wykonywać zdjęcia i nagrywać filmiki. Uczestnik pracował ostatnio nad własną prezentacją, tworzył scenografie i nagrywał animacje z pomocą instruktora.
Urodzony w 1991 roku, a od roku 2015 jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Mieszka w Śmiglu. Na twórczość Sebastiana duży wpływ ma nastrój i samopoczucie. Najchętniej sięga po czarny cienkopis, który łączy z kredką. Często prace powstają intuicyjnie, bez namysłu zapełnia kartki ciągiem kresek. W końcowym efekcie powstają niezwykłe prace o niepowtarzalnym stylu.
Urodzona w 1978r., mieszkanka Przemętu. Uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej jest od roku 1997. Ewa jest bardzo twórcza, posiada bogaty zbiór prac. Artystka najczęściej posługuje się cienkopisem. Prace artystki charakteryzują się barwnością i fantazją. Ewa tworzy także ostatnio rysunki. Tematy jakie przedstawia w swoich rysunkach to świat zwierząt i roślin, najbliższa rodzina i przyjaciele, budynki i kamieniczki miast. Możliwość tworzenia daje Ewie ogromną radość, którą chętnie wyraża.
Urodzona w r. 1996, mieszkanka Sierakowa w gminie Kościan. Na Warsztaty Terapii Zajęciowej uczęszcza od 2006 roku. Niebywały talent plastyczny, o dużej wyobraźni. Jest laureatką tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych” Sztuka Osób Niepełnosprawnych – Podróż moich marzeń”, na etapie wojewódzkim w kategorii Rysunek i Grafika otrzymała II miejsce za pracę pt. „Wyprawa do Chin Wielki mur Chiński”, praca została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu. Bardzo lubi wykonywać wszelkie działania plastyczne, szczególnie bliski jest jej rysunek, a także malarstwo. Ulubionym tematem prac są zwierzęta oraz ludzie. Prace wyróżniają się wielką starannością wykonywania. W wolnych chwilach lubi przepisywać książki.
Urodził się w 1991 r. Mieszka w Żydowie w gminie Śmigiel. Od września 2015 r jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie działających przy Stowarzyszeniu „Światło Nadziei” ze Śmigla.
Dzięki zajęciom w WTZ pod opieką instruktora Michała Spychały ma szansę rozwijać swój niezwykły talent plastyczny. Przez rok pracy w pracowni plastycznej powstało kilkadziesiąt prac malarskich i rysunkowych. Obrazy Grzegorza powstają z potrzeby wypowiedzi o otaczającym go świecie. Jest miłośnikiem historii regionu, w którym się urodził, starych map, przedwojennych pocztówek i starych fotografii. One w szczególności inspirują go do opowieści, poprzez malarstwo, o architekturze zabytków z okolic Śmigla i Kościana oraz pejzaży powiatu kościańskiego. Grześ, bo tak mówimy o nim w Warsztatach, nieustannie zadziwia nas swoją osobowością, wnikliwością obserwacji, indywidualnością malarskiej interpretacji i talentem plastycznym. Grzegorz Kuźdowicz pomimo wrodzonej niepełnosprawności jest niewątpliwie artystą, a jego kolekcja prac warta podziwiania i promocji.
Agata Wróblewska Urodziła się 1983 r. Mieszka w Sączkowie w gminie Przemęt.
Artystka nazywa siebie Królową Elżbietą II oraz żoną Michaela Jacksona. Jest także miłośniczką Xenny. Uwielbia taniec, muzykę, a szczególnie muzykę Michaela Jacksona.
Agata codziennie rano przyjeżdża na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie, gdzie w pracowni plastycznej wykonuje swoje niepowtarzalne prace.
Nasza artystka najchętniej w swojej pracy wykorzystuje cienkopisy. Ulubionym tematem jej prac jest postać Maryi oraz świętych. Inspiracje czerpie z zebranych przez siebie kartek, obrazków religijnych i starych kalendarzy.
Agata zanim rozpocznie rysunek zawsze w sposób misterny układa i dzieli cienkopisy. Na początku powstaje szkic ołówkiem, który później wypełnia energiczną kolorową kreską.
Prace Agaty były już wielokrotnie nagradzane i prezentowane na konkursach oraz wystawach plastycznych. W 2015 r. Wydany został kalendarz “Madonny” w ramach projektu “Inny Świat jest tu”. Sama możliwość tworzenia dla uczestniczki daje jej poczucie spełnienia i realizacji.
Anna Pakuła urodzona w 1991 r. w Nowym Luboszu w gminie Kościan. Od grudnia 2012 r. jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie działających przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej. Dzięki zajęciom w WTZ w pracowni plastycznej Ania rozwija swój talent plastyczny. Przez okres swojej twórczości powstało kilkadziesiąt prac rysunkowych i malarskich. Najchętniej wybiera rysunek, gdzie posługuje się cienkopisami, kredką lub pastelami. Ulubionym tematem prac są kwiaty, zwierzęta, anioły. W pracach artystki widoczna jest bogata kolorystyka i niezwykła, złożona kompozycja. Posiada barwną wyobraźnię oraz ciekawie interpretuje otaczający ją świat. Ania z powodzeniem uczestniczy w konkursach plastycznych, zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. W 2015 r. została laureatką prestiżowego konkursu „Sztuka Bez Etykiet” Fundacji Wspólna Droga.